طرز تهیه کلوچه پرتقالی ساده و خوشمزه با عطر عالی به روش آسان

این کلوچه ها از جمله کلوچه های پر طرفدار محسوب می شوند که بین همه افراد معروف هستند و مقوبلیت دارند در این مقاله می خواهیم طرز تهیه کلوچه پرتقالی ساده و خوشمزه با عطر عالی را به روشی آسان برایتان توصیح دهیم، می توانید مواد مد نظر را برای این کلوچه از مراکز معتبر خریداری کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

طرز تهیه کلوچه پرتقالی ساده و خوشمزه با عطر عالی به روش آسان

طرز تهیه کلوچه پرتقالی ساده

طرز تهیه کلوچه پرتقالی ساده کلوچه ی پرتقالی از جمله کلوچه هایی است که بسیار خوشمزه هستند و حتی گاهی کیک پرتقالی ان را هم درست می کنند این نوع کلوچه ها در بین همه ی سنین محبوبیت دارند و طعم بی نظیری دارند معمولا در فصلی که پرتقال می رسد این میوه را یا خشک می کنند و یا به صورت کمپوت ان را نگهداری می کنند تا بتوانند در دیگر فصل ها نیز از ان استفاده کنند.

کلوچه ی پرتقالی و یا کیک و انواع شربت آن فقط مختص به مکانی خاص نیست بلکه این شیرینی و طعم های مختلف ان در کشور های بین الملی نیز محبوبیت دارد ولی جالب است بدانید گاهی ممکن است در طرز تهیه این کلوچه ها تفاوت هایی وجود داشته باشد که باعث جدایی طعم از دیگر طعم های مختلف کلوچه می شود.

تاریخچه ی این کلوچه به سال های گذشته بر می گردد در حالی که کارخانه ها و شرکت های برند وجود نداشتند این بیسکویت تولید شده بود اما به صورت محدود وجود داشت بعد از گذشت سال های زیاد این کلوچه توسط شرکت های بزرگ و کارخانه ها تولید شد و بر آن افزوده شد.

مواد لازم برای تهیه ی این کلوچه شامل: تخم مرغ یک عدد، پودر شکر آسیاب شده یک لیوان، آب پرتقال یک چهارم لیوان، روغن مایع صد گرم یا دو پنجم لیوان، ماست دو قاشق غذا خوری، آرد سفید چهار صد گرم و یا دو سوم لیوان، بکینگ پودر یک قاشق غذا خوری، رنده پوست پرتقال یک قاشق چایی خوری، لازم است که به راحتی در هر خانه ای وجود داشته و یا می توانید از مراکز معتبر انها را پیدا کنید.

برای درست کردن این مدل کلوچه پرتقالی باید اول مواد را از یخچال در بیاورید تا به دمای محیط برسند و آب یک عدد پرتقال تازه را بگیرید سپس از صافی رد کنید و حدود یک چهارم ان اب پرتقال را لازم دارید برای درست کردن بیسکویت یا به اختصار کلوچه پس ان لیوان را کنار بگذارید.

اکنون تخم مرغ و پودر شکر را با همزن برقی و یا همزن دستی مخلوط کنید و به مدت پنج دقیقه به خوبی مخلوط کنید پس از اتمام پنج دقیقه نگاه کنید که رنگ مواد کاملا سفید شده باشد و بعد از ان رنده پوست پرتقال را به مواد اضافه کنید و دوباره مخلوط کنید و ماست، آب پرتقال گرفته شده و روعن مایع را به ترکیب بیافزایید و هم بزنید.

اکنون آرد را به همراه بکینگ پودر الک کنید و با قاشق مخلوط نمایید، باید بدانید که میزانی آردی که در بالا گفته شد برای کلوچه درست کردن تقریبی می باشد و باید به انرازه ای آرد بریزید که خمیز کمی چسبندگی داشته باشد و اگر آرد را زیاد اضافه کنید کلوجه شما سفت و سنگین خواهد بود پس حتما محتاط باشید که مشکلی برای کلوچه به وجود نیاید.

خمیر کلوچه ای که به دست امد را با دست کمی ورز دهید و سپس خمیر را به صورت یک لوله در بیاورید و دور ان را سلفون ببندید و یا از ورق های اشپزی نیز می توانید برای شکل دادن آن کلوچه استفاده کنید سپس بعد از اتمام کار ان را داخل فریزر بگذارید و بعد از گذشت بیست دقیقه استراحت خمیر ان را در بیاورید.

سپس از بعد از اتما این زمانی که گفته شد خمیر را بیرون بیاورید و خمیر را به اندازه های دلخواه برش دهید اما نباید خمیر را خیلی کلفت برش دهید چرا که داخل ان پخته نمی شود پس حتما دقت کنید در حین برش اندازه و برش خمیر بسیار مناسب باشد. اینکه شما بدون فر کلوچه را درست می کنید یا با فر به شما بستگی دارد.

اگر در فر کلوچه ها را درست می کنید سینی فر را بیرون بیاورید و روی آن کاغذ روغنی بگذارید و یا با کره آن را چرب کنید که وقتی خمیر بیسکویت را بر روی ان می گذارید بر روی سینی نچسبد و در حین پختن ان کلوچه شکسته نشود.

کلوچه ها را روی سینی فر قرار بدید و با سلیقه ی خودتان ان را تزیین کنید می توانید با استفاده از خلال دندان روی بیسکویت را سوراخ سوراخ کنید تا بهتر پخته شود می توانید برای اینکه سطح کلوچه ها براق شود از زرده ی تخم مرغ نیز استفاده کنید و با فرچه بر روی انها بزنید تا در فر رنگ طلایی بگیرد و اکنون سینی را داخل فر قرار بدید و در دمای صد و هفتاددرجه سانتی گراد به مدت بیست تا بیست و پنج دقیقه قرار بدید تا پخته شوند. حتما باید قبل از گذاشتن سینی در فر فر را از قبل گرم کنید به مدت پانزده دقیقه ان فر را گرم کنید تا بهتر پخته شوند.

اگر بر روی گاز کلوچه ها را درست می کنید نیز باید تابه را چرب کنید با استفاده از روعن کره و یا کاغذ روعن بگذارید اکنون کلوچه ها را روی تابه قرار بدید ولی مراقب باشید تا کلوچه ها را روی حرارت بسیار بالا قرار ندید چرا که آن کلوچه سوخته می شود.

بعد از گذشت زمان بیست دقیقه کلوچه ها اماده هستند و شما می توانید انها را بیرون بیاورید و به انها اجازه دهید که کاملا خنک شوند و یا روی انها پود پرتقال بریزید و یا میوه ی پرتقال در کنار انها بگذارید این شیرینی خوشمزه را می توانید به عنوان عصرانه میل کنید و یا می توانید با چایی و شربت ان را میل کنید.

افرادی که دارای بیماری هایی مثل دیابت هستند در خوردن این شیرینی دقت کنند چرا که باعث خفیف شدن بیماری شان می شود و بسیار نا سالم خواهد بود برای این افراد قبل از مصرف با پزشک خود در میان بگذارید. این شیرینی را حتی می توانید از بازار نیز خریداری کنید و یا از قنادی ها هم خریداری کنید. این شیرینی برای مزاج های مختلف می باشد و افراد گوناگون می توانند ان را میل کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.