خوردن شکلات تخته ای قرمز باعث کاهش استرس قبل از امتحان دانشجوها می شود

شکلات حاوی کاکائو است که فواید زیادی برای سلامتی دارد و خوردن آن به صورت خام سالم تر از شکلات تخته ای قرمز فرآوری شده است. اما بسیاری از افراد ممکن است طعم تلخ آن را تحمل نکنند و ممکن است ترجیح دهند شکلاتی بخورند که درصد بالایی از کاکائو دارد.

از آنجایی که آن را سالمتر از شکلات شیری سنتی می دانند، و به برخی از فواید سلامتی شکلات تخته ای قرمز در موارد زیر اشاره می کنیم: حاوی آنتی اکسیدان است.

آنتی اکسیدان های موجود در شکلات تخته ای قرمز فواید زیادی برای سلامتی دارند و باید توجه داشت که آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که به سلول های بدن کمک می کنند تا آسیب های ناشی از مواد مضر به نام رادیکال های آزاد را کاهش دهند و میزان کاکائو موجود در شکلات بیشتر شود.

فواید آن افزایش بافت و میزان چربی و قند آن کاهش یافت، اما برای تأیید این موضوع لازم است برچسب روی آن را مطالعه کرد.

فلاونوئیدها از جمله آنتی اکسیدان های موجود در کاکائو هستند، و به برخی از انواع فلاونوئیدهای موجود در شکلات تخته ای قرمز اشاره می کنیم: کاتچین ها. اپی کاتچین. پروسیانیدین ها شایان ذکر است که شکلات تلخ حاوی مقادیر بسیار بالاتری از فلاونوئیدها نسبت به شکلات شیری است و شکلات شیری ممکن است جذب فلاونوئیدها را در روده کند کند.

شکلات

از جمله: که به کاهش خطر فشار خون بالا کمک می کند و کاتالیزور بسیاری از آنزیم ها محسوب می شود و همچنین در انتقال آهن، تجزیه و تحلیل گلوکز، رشد نوزادان و رشد مغز آنها نقش دارد.

روی، همان چیزی است که به حفظ سیستم ایمنی، رشد و ترمیم بافت ها کمک می کند.

آهن، برای تولید گلبول های قرمز خون ضروری است.

از ماهیچه ها و اعصاب، و حفظ ثبات ضربان قلب محافظت می کند.

اثر شکلات بر خلق و خوی خوردن شکلات تخته ای قرمز ممکن است به بهبود خلق و خو کمک کند، به خصوص زمانی که در حد متعادل خورده شود.

همانطور که توسط یک مطالعه منتشر شده در مجله ای در سال 2016، که شامل 258 شرکت کننده بود، نشان داد.

اینکه خوردن شکلات تخته ای قرمز به مقدار متوسط ​​و منطقی در مقایسه با خوردن تصادفی به بهبود خلق و خوی شرکت کنندگان کمک کرده است و همچنان نیاز به مطالعات بیشتر در این زمینه وجود دارد و در اینجا شایان ذکر است.

خوردن مقادیر زیادی از غذاهایی که خلق و خو را بهبود می بخشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.