اندر حکایت شیرینی پسته خندان که توسط مسی پخته شد

بحران پسته در صنعت دسرشیرینی پسته خندان! تصمیم فلش باقلوا فروشان باقلوا پسته…آب های بخش دسرها ساکن نیستند.

پس از افزایش بی رویه مواد اولیه مانند شکر و آرد، افزایش قیمت پسته ، تولیدکنندگان باقلوا را در شرایط سختی قرار داد. تولیدکنندگان اعلام کردند در اعتراض به قیمت بادام زمینی برای مدتی از تولید باقلوای پسته وقفه خواهند داشت .

انجمن تولیدکنندگان باقلوا و دسر بکتاد در اعتراض به قیمت پسته باقلوا که وزن آن بیش از 440 لیر است و برای مبارزه با ذخیره سازی مجموعه ای از برنامه های عملی را تهیه کرده است.

برنامه اقدام آماده شده در یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور محمد یلدیریم، رئیس هیئت مدیره BAKTAD، محمد یلدیریم، نکاتی گوکسو، نادر گولو، سلیمان کوشکروغلو، رمضان کوشکون، مهمت هلواچی و هاشم فیستیکچی اوغلو در یک رستوران در باهچلی‌اولر اعلام شد.

شیرینی پسته خندان

“آنها قیمت ها را به صورت گمانه زنی افزایش می دهند”
مهمت یلدریم در این نشست گفت: در یک ماه اخیر به بهانه سرمازدگی و تگرگ، بادام زمینی از ۲۴۰ لیر به ۴۴۰ لیر امروز افزایش یافته است.

به صورت سوداگرانه با خریدهای جزئی بین خود و متعاقباً این دلالان با ذخیره سازی بادام زمینی را از بازار جمع آوری می کنند و با ترساندن بازار به دلیل نبود بادام زمینی در سال جاری قیمت ها را بالا می برند و این وضعیت به اقتصاد کشور ما به خصوص بخش باقلوا کمک کرده است.

که از بادام زمینی، بستنی، کونیفه استفاده می کند، آسیب جدی به صنعت کیک، شیرینی ترکی، حلوا و شکلات وارد می کند. گفت.

“عدم کنترل کننده و مکانیسم تعیین کننده در صنعت”
یلدیریم گفت: “دولت ما به دلیل افزایش بی رویه قیمت ها و حرکات سوداگرانه متحمل ضرر بسیار جدی مالیاتی می شود، اما همانطور که در اینجا ذکر کردیم، بزرگترین ضرر مربوط به بخش باقلوا، سایر بخش هایی است که به شدت از بادام زمینی استفاده می کنند و مصرف کننده.

دولت در اسرع وقت وارد عمل شود.» این افزایش قیمت نجومی را نباید با توازن عرضه و تقاضا یا با استدلال های برداشت بادام زمینی توضیح داد و به دلیل عدم وجود سازوکارهای نظارتی و تعیین کننده در بخش، باعث می شود تا بازار سیاه سهامداران در بازار سیاه فعالیت کنند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.