اسباب بازی چوب ماهیگیری با دریا اشتی می کند !

عروسک مدلی از یک انسان (اغلب یک نوزاد)، یک انسان نما (مانند برت و ارنی) یا یک حیوان است. اسباب بازی چوب ماهیگیری مدرن اغلب از پارچه یا پلاستیک ساخته می شوند. مواد دیگری که در ساخت عروسک ها مورد استفاده قرار می گیرند یا بوده اند عبارتند از: پوسته ذرت، استخوان، سنگ، چوب، چینی (گاهی اوقات چینی نامیده می شود)، بیسکو، سلولوئید، موم و حتی سیب. اغلب، مردم از هر موادی که در دسترسشان است، عروسک می‌سازند.

گاهی اوقات به عنوان تزیین، یادگاری یا کلکسیونی برای کودکان بزرگتر و بزرگسالان در نظر گرفته می شود، اکثر عروسک ها به عنوان اسباب بازی برای کودکان، معمولاً دختران، برای بازی در نظر گرفته می شوند. عروسک‌هایی در مقبره‌های مصری پیدا شده‌اند که قدمت آن‌ها به ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد.

عروسک ها معمولا مینیاتوری هستند، اما عروسک های بچه ممکن است اندازه و وزن واقعی داشته باشند. عروسک یا حیوان عروسکی از مواد نرم گاهی اوقات اسباب بازی مخمل خواب دار یا مخمل خواب نامیده می شود. یک اسباب بازی محبوب از این نوع خرس عروسکی است.

معمولاً بین عروسک‌ها و فیگورهای اکشن که عموماً از جنس پلاستیک یا نیمه فلزی ساخته شده‌اند و تا حدی قابل استفاده هستند، و اغلب از نمایش‌های تلویزیونی یا فیلم‌هایی که شخصیت‌ها را به نمایش می‌گذارند، تمایز قائل می‌شوند. فیگورهای اکشن مدرن، مانند Action Man، اغلب برای پسران عرضه می شوند، در حالی که عروسک ها اغلب برای دختران به فروش می رسند.

سربازان اسباب بازی، شاید پیش درآمدی برای اکشن فیگورهای مدرن، برای قرن ها یک اسباب بازی محبوب بوده اند. آنها به بچه ها اجازه می دهند تا جنگ ها را انجام دهند، اغلب با تجهیزات نظامی اسباب بازی و یک قلعه یا قلعه. مجسمه های مینیاتوری حیوانات نیز گسترده است، با کودکانی که احتمالاً فعالیت های مزرعه ای را با حیوانات و تجهیزات در مرکز یک مزرعه اسباب بازی انجام می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.